Εγγραφή μαθητών/ριών στην Α΄τάξη

Αγαπητοί γονείς,

παρακάτω θα βρείτε τα αρχεία που απαιτείται να συμπληρώσετε για την εγγραφή του παιδιού σας στην Α΄τάξη Γυμνασίου. Παρακαλούμε να αποστείλετε τα αρχεία μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail) στη διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα μηνύματος: "Εγγραφή στην Α΄τάξη".

1. Επιστολή με οδηγίες για γονείς απόφοιτων Δημοτικού που θα εγγραφούν στην Α΄τάξη Γυμνασίου

2. Επιστολή προς μαθητές/ριες που θα εγγραφούν στην Α΄τάξη Γυμνασίου

3. Υπεύθυνη δήλωση και έντυπο πληροφοριών που συμπληρώνει ο/η γονέας/κηδεμόνας

4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/ριας το οποίο συμπληρώνεται από γιατρό και το προσκομίζει ο/η γονέας/κηδεμόνας μέχρι 7 Σεπτεμβρίου

Ευχόμαστε σε όλες τις οικογένειες υγεία, δύναμη και καλή σχολική χρονιά!

Απουσίες μαθητών/τριών

Ζητήματα που αφορούν στις απουσίες των μαθητών, ρυθμίζονται από τη με αριθμό 79942/ΓΔ4/31-05-2019 υπουργική απόφαση και ειδικότερα από τα άρθρα 23 και 24.

Χρήσιμα Έγγραφα

Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών που φοιτούν στο 3ο Γυμνάσιο Μίκρας, παρακαλείστε να ενημερωθείτε σχετικά με τα απαραίτητα έγγραφα για τη φοίτηση του παιδιού σας.