Ενημέρωση για μαθητές/τριες Α' Γυμνασίου

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών που κατά το τρέχον σχολικό έτος 2017-2018 θα φοιτήσουν στην Α' τάξη του Γυμνασίου να ενημερωθούν για το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) διαβάζοντας τη σχετική εγκύκλιο.

Το Α.Δ.Υ.Μ. αποτελεί δικαιολογητικό που κατατίθεται στις σχολικές μονάδες της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και θα πρέπει να συμπληρωθεί και να προσκομισθεί στο σχολείο υπογεγραμμένο από ιατρό με την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2017-18 προκειμένου οι μαθητές/τριες να μπορούν να συμμετέχουν στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής.

Σημειώνεται ότι το Α.Δ.Υ.Μ. έχει ισχύ τρία (3) σχολικά έτη και θα συνοδεύει τους/τις μαθητές/τριες καθόλη τη διάρκεια της φοίτησής τους στο Γυμνάσιο.

Μπορείτε να μεταφορτώσετε το Α.Δ.Υ.Μ. στον υπολογιστή σας, να το εκτυπώσετε και να το προσκομίσετε στο Κέντρο Υγείας Θέρμης  έπειτα από ραντεβού (τηλ. 231 331 0800) μαζί με το βιβλιάριο εμβολίων του παιδιού.