Σχολική γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου

Αγαπητοί γονείς / κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι η σχολική γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου, του αντιδικτατορικού αγώνα και της Εθνικής Αντίστασης, θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2017. Την ημέρα αυτή δε θα γίνουν μαθήματα σε όλα τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, σύμφωνα με τη με αρ. πρωτ. Φ1/195376/ΓΔ4/13-11-2017 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.

Επειδή το σχολείο δε διαθέτει αίθουσα εκδηλώσεων ή αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, οι μαθητές/τριες του σχολείου θα προσέλθουν και θα αποχωρήσουν με δική σας ευθύνη στο πνευματικό κέντρο του Ιερού Ναού Κοιμήσεως της Θεοτόκου στην Καρδία. Η εκδήλωση θα ξεκινήσει στις 09:00 και θα λήξει περίπου στις 10.30. Πριν την έναρξη της γιορτής οι εκπαιδευτικοί θα καταγράψουν τυχόν απουσίες των παιδιών. Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών είστε πάντα ευπρόσδεκτοι να παρακολουθήσετε τη γιορτή, λαμβάνοντας υπόψη τη χωρητικότητα του πνευματικού κέντρου.

Ο διευθυντής

Θεόδωρος Γούτας