Πρόγραμμα εκδηλώσεων 22 Δεκεμβρίου 2017

Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2017τις δύο πρώτες διδακτικές ώρες, θα πραγματοποιηθεί  εκκλησιασμός όλων των τάξεων του σχολείου στον Ιερό Ναό Γεννήσεως της Θεοτόκου, στην Καρδία.

Θα ακολουθήσει χριστουγεννιάτικη γιορτή - εκδήλωση με την παρουσίαση θεατρικού έργου και μουσικής συναυλίας με τη συμμετοχή μαθητών/τριών του σχολείου στο πνευματικό κέντρο του παραπάνω Ιερού Ναού.

Στη συνέχεια, σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας θα στολίσουμε το δέντρο του σχολείου, θα υποδεχτούμε τους/τις μαθητές γειτονικών σχολείων για να ακούσουμε τα κάλαντα και θα κεραστούμε εδέσματα στην αυλή του σχολείου.

Ευχόμαστε σε όλον τον κόσμο υγεία, προκοπή, δύναμη και πολλά πολλά χαμόγελα για το νέο έτος!