Διευκρίνιση ως προς την προσκόμιση δήλωσης Λυκείου

Σας ενημερώνουμε ότι δεν απαιτείται η προσκόμιση της εκτύπωσης της ηλεκτρονικής σας δήλωσης προτίμησης για την εγγραφή του παιδιού σας στο 3ο Γυμνάσιο Μίκρας. Στο αρχείο PDF της Ηλεκτρονικής Δήλωσης Προτίμησης αναγράφεται η λέξη «(Αρχική)», η οποία θα αλλάξει σε «(Οριστική)» μετά το πέρας της ημερομηνίας υποβολής των Ηλεκτρονικών Δηλώσεων Προτίμησης και αφού η εφαρμογή θα έχει κατανείμει τους μαθητές/τριες στα σχολεία που δήλωσαν.

Αφού οριστικοποιήσετε την αίτηση, αυτή θα είναι απαραίτητο να εκτυπωθεί καθώς θα πρέπει να προσκομιστεί ως δικαιολογητικό στο Σχολείο το οποίο τελικά θα φοιτήσει ο/η μαθητής/τρια ώστε να ολοκληρωθεί η εγγραφή του/της.

Υπενθυμίζουμε ότι θα πρέπει να διαβάσετε προσεκτικά τις οδηγίες του ΥΠΠΕΘ για τη δίχως προβλήματα υποβολή της δήλωσης προτίμησης.