Ενισχυτική Διδασκαλία 2019 - 2020

Σας ενημερώνουμε ότι ξεκινά η διαδικασία συλλογής υπεύθυνων δηλώσεων παρακολούθησης μαθημάτων Ενισχυτικής Διδασκαλίας για το σχολικό έτος 2019- 2020. Η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Τα παραπάνω μαθήματα θα πραγματοποιούνται εκτός ωρών διδασκαλίας σε ώρες και ημέρες που θα υποδείξει το Σχολικό Κέντρο Αντισταθμιστικής Εκπαίδευσης που, για την Καρδία, λειτουργεί συνήθως στον Τρίλοφο.