Δράση αλληλεγγύης και προσφοράς

Τα είδη ρουχισμού και πρώτης ανάγκης καταφθάνουν μέρα με τη μέρα και αποθηκεύονται σε ασφαλές μέρος!

Οι μαθητές/τριες του 3ου Γυμνασίου Μίκρας αγκάλιασαν την πρωτοβουλία των Τμημάτων Αγωγής Υγείας της Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης, τα οποία σε συνεργασία με τη Β΄ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης και τη Συντονίστρια Εκπαίδευσης στο Κέντρο Φιλοξενίας του Camp Διαβατών, επέλεξαν να ενισχύσουν τα παιδιά και τους/τις εφήβους πρόσφυγες που ζουν με τις οικογένειές τους στο Κέντρο Φιλοξενίας.

Απομένουν 4 μόλις μέρες για να ολοκληρώσουμε την προσπάθεια συμμετοχής στη δράση "Φροντίζουμε τα προσφυγάκια του Κέντρου Φιλοξενίας του Camp Διαβατών-Δράση αλληλεγγύης και προσφοράς" και ευχαριστούμε θερμά όλα τα παιδιά και τους γονείς του Σχολείου μας που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα αλληλεγγύης και ανθρωπιάς!